4ty Pułk Piechoty Xięstwa Warszawskiego
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

REGULAMIN SŁUŻBY

Go down

REGULAMIN SŁUŻBY Empty REGULAMIN SŁUŻBY

Post  sir Luca Thu Jul 07, 2011 8:25 am

Struktura pułku w czasie bitwy:

>Pułk składa się z dwóch batalionów (drugi tworzony w miarę napływu rekrutów).
>Do bitwy pułk wystawia jedną lub dwie kompanie liniową.
>Jeśli pułk wystawia jedną kompanię, całością dowodzi pułkownik lub major. Jeśli ich nie ma dowództwo przejmuje jeden z szefów batalionów.
>Jeśli pułk wystawia dwie kompanie, pierwsza dowodzi pułkownik, drugą major. Jeśli któregoś z nich nie ma dowództwo przejmują szefowie batalionów.
>Każda kompania wystawiana przez pułk powinna mieś dowódcę i zastępcę dowódcy.
>Dowódca prowadzi swój oddział stosownie do rozkazów dowódcy armii.
>Zadaniem zastępcy jest pilnowanie porządku w formacji i przejęcie dowodzenia w razie śmierci dowódcy.
>Po śmierci nie odzywamy się na kanale TS, zwłaszcza dowódcy.

Hierarchia Pułku

Dowódca pułku - zadaniem dowódcy pułku jest utrzymanie organizacji pułku, rozwiązywanie wszystkich spraw formalnych i organizacja treningów.
Zastępca dowódcy pułku - zadaniem zastępcy dowódcy pułku jest wspieranie i zastępowanie go w razie nieobecności. Dodatkowo odpowiedzialny jest on za poziom wyszkolenia rekrutów.
Oficer sztabowy na poziomie pułku - zadaniem oficera sztabowego na poziomie pułku jest pomoc dowódcy pułku i jego zastępcy w organizacji pułku i organizacja treningów.

Szef batalionu - szef batalionu jest odpowiedzialny za wyszkolenie oraz organizacje swojego batalionu, oraz ewidencji treningowo-bitewnej. Jest on najwyższym autorytetem na poziomie batalionu.
Zastępca szefa batalionu - zadaniem zastępcy szefa batalionu jest wspieranie szefa batalionu, zastępowanie go w razie nieobecności oraz prowadzenie ewidencji treningowo-bitewnej.
Oficer sztabowy na poziomie batalionu - zadaniem oficera sztabowego na poziomie batalionu jest pomoc szefowi batalionu i jego zastępcy w organizacji batalionu i prowadzeniu ewidencji treningowo-bitewnej.
Szef baterii - szef baterii jest odpowiedzialny za wyszkolenie i organizacje baterii artylerii oraz jej ewidencje treningowo-bitewną.

Orłowy - zadaniem orłowego jest dowodzenie pocztem sztandarowym i opieka nad sztandarem pułkowym. W czasie bitwy ma dzierżyć znaki pułkowe lub wyznaczyć do tego celu podoficera. Zabrania się orłowemu posiadania muszkietu bądź innej broni palnej podczas bitwy lub treningu.
Muzyk - muzyk jest częścią pocztu sztandarowego i jego pozycja wyjściowa znajduje się przy orłowym, jego zadaniem jest podniesienie sztandaru w razie śmierci orłowego bądź wytypowanej przez niego osoby. Zabrania się muzykowi posiadania muszkietu bądź innej broni palnej podczas bitwy lub treningu.

Dowódca szkoleniowy batalionu - zadaniem dowódcy szkoleniowego batalionu jest wspieranie oficerów w organizacji szkoleń oraz nadzór nad szkoleniem rekrutów, ma on tez prawo przyjmowania ochotników do pułku.
Podoficer szkoleniowy - zadaniem podoficera szkoleniowego jest wspieranie dowódcy szkoleniowego batalionu w organizacji szkoleń oraz właściwe szkolenie rekrutów.

Podoficer - zadaniem podoficera jest nienaganna znajomość regulaminu służby, musztry oraz obowiązków członków pułku. Winien on służyć pomocą wszystkim oraz prezentować wzorowe zachowanie podczas wszelkich pułkowych przedsięwzięć.

Nakazy oraz zakazy
>Żołnierz zachowuje ciszę na kanale TS i słucha poleceń przełożonych.
>Zakazuje się kopania i walki z sojusznikami.
>Zakazuje się używania okrzyków bez wyraźnego polecenia dowódcy (nie dotyczy to szarży).
>Zakazuje się oddalania od formacji.
>Zakazuje się oddawania strzałów bez rozkazu.
>Zakazuje się kucania i wstawania bez rozkazu.
>Aby rekrut otrzymał stopień fizyliera musi zaliczyć co najmniej dwa treningi obowiązkowe i jedną dużą bitwę liniową.
>Jeżeli przez trzy tygodnie nie uczestniczy się w żadnym treningu ani bitwie, następuje automatyczne przeniesienie do kompani zakładowej.
>Aby powrócić do etatowego składu pułku, należy uczestniczyć w życiu pułku co najmniej przez tydzień od powrotu.
>Złamanie któregokolwiek z punktów regulaminu może skutkować usunięciem z serwera i pułku lub degradacją.


Musztra

Kolumna - formacja w ktorej zolnierze sa ustawieni kolejno za plecami oficera. Pierwsze i ostatnie pozycje zolnierskie winien zajmowac osoba stopnia conajmniej brygadierskiego.
Linia, szereg - formacja w ktorej zolnierze sa ustawienii w horyzontalnej lini po PRAWEJ/LEWEJ stronie oficera. Pierwsze i ostatnie pozycje zolnierskie winna zajmowac osoba stopnia conajmniej brygadierskiego.


W PRAWO/LEWO/TYL ZWROT - zolnierze winni wykonac obrot w sprecyzowana strone. "W tyl zwrot" ZAWSZE wykonywany jest przez LEWE ramie.
Wyrownac do PRAWEJ/LEWEJ - zolnierze winni poprawic swoja pozycje wzgledem osoby po sprecyzowanej stronie w celu usuniecia nierownosci w szyku

Kolumna za mna MARSZ - wyjsciowa komenda dla kolumny. Zolnierze po kolei poczynajac od znajdujacego sie tuz za dowodca ida za nim.
Kolumna STOP - po uslyszeniu tej komendy zolnierz tuz za oficerem winien wyrownac do przelozonego i zatrzymac sie. W razie gdy oficer zacznie isc, bez zadnej komendy zolnierze nie powinni podazac za nim.
Kolumna na PRAWO/LEWO - zolnierz winien wyrownac do oficera a nastepnie wykonac zwrot w strone sprecyzowana w komendzie
AGRESYWNA kolumna na PRAWO/LEWO - zolnierz winien wyrownac do oficera, wykonac zwrot w podana strone, wycelowac i STRZELIC BEZ ROZKAZU jeden raz.
Druga kolumna po PRAWEJ/LEWEJ - zolnierz stojacy na koncu kolumny jest podmiotem tej komendy. Winien on isc na poczatek kolumny (tuz obok pierwszego zolnierza za oficerem, rownajac do niego) po stronie sprecyzowanej w komendzie. Komenda dotyczy kazdego nastepnego zolnierza od konca az utworzona zostanie druga kolumna o maksymalnie zblizonej dlugosci do pierwszej
Dwiema kolumnami za mna MARSZ - zolnierze powinni wymaszerowac za oficerem zachowujac wczesniej sformowane kolumny. Zolnierz winien podazac za osoba znajdujaca sie przed nim w kolumnie. Po zatrzymaniu zolnierze winni pozostac w ustawieniu dwóch kolumn.
Kolumna z LEWEJ/PRAWEJ za mna MARSZ, druga DOLACZYC - kolumna po sprecyzowanej stronie winna zaczac podazyc za officerem, druga kolumna winna zas odczekac na ostatnia osobe z pierwej sprecyzowanej kolumny i dolaczyc na koncu.
AGRESYWNA kolumna po PRAWEJ/LEWEJ (wariant dwuch kolumn) - żołnierze winni zatrzymać kolumny a nastepnie wyrownac do oficera i wykonać obrót w daną strone, po czym kolumna po sprecyzowanej stronie oddaje jeden STRZAŁ BEZ ROZKAZU. Druga kolumna, po przeciwniej stronie wykonuje obrót jednak nie oddaje strzału. Zanim dana kolumna przeładuje, winna wyrownać do strony bliżej oficerowi (prawa kolumna do lewej, lewa kolumna do prawej) a następnie przeładować. Po wykonaniu komendy powstać winien dwuszereg.

Linia/szereg po mojej PRAWEJ/LEWEJ - zolnierze winni utworzyc LINIE po danej stronie oficera. Linia formowana jest po kolei, czyli pierwsza pozycje zajmuje pierwszy za oficerem, drugi, trzeci etc. Zolnierz ustawiajac linie na dana komende winien sformowac ja horyzontalnie wzgledem kierunku w ktory spoglada oficer.
Dwuszereg od PRAWEJ/LEWEJ - zolnierze po stronie okreslonej przez officera (prawo/lewo) winnie po kolei poczynajac od ostatniego isc na drugi koniec szeregu ZA JEGO PLECAMI i zajac pozycje za pierwszym zolnierzem w szyku (NIE OFFICEREM)

Wyrownac do OFFICERA - Komenda stacjonarna. Zolnierz, poczynajac od tego najblizszego oficerowi winien wyrownac linie wzgledem kierunku w ktory obrócony jest oficer. (przyp. autora: Jest to obrot szeregu o dany kąt)
Linia/szeregiem za officerem naprzod MARSZ - wyjsciowa komenda dla linii. Zolnierze, poczynajac od najblizszeego officerowi winni zaczac isc razem z nim, utrzymujac kolejnosc linii. Po wyruszeniu pierwszego zolnierza, rusza drugi, nastepnie trzeci, czwarty itd. w efekcie formacja podczas przemieszczania winna wygladac jak "schodki". Po zatrzymaniu zolnierze winni NATYCHMIAST wyrownac do strony po ktorej znajduje sie officer.

SZPICA od PRAWEJ/LEWEJ - komenda wyjsciowa dla dwuch kolumn, zolnierze z kolumny prawej winni utworzyc szerego po prawej stronie oficera poczynając od najbliższego za dowodzącym. Lewa kolumna postępuje analogicznie.
AGRESSYWNA SZPICA od PRAWEJ/LEWEJ - formowanie identyczne, jak w przypadku SZPICY, z roznica iz po zajeciu pozycji zolnierz winien wycelować i STRZELIC BEZ ROZKAZU jeden raz.
Formowac kolumne od PRAWEJ/LEWEJ - żołnierz winien powrócic do podwójnej kolumny z zachowaniem kolejności, zaczynając od żołnierzy z danych kolumn bliżej środka formacji.

STRZELAC BEZ ROZKAZU - rozkaz nakazuje zolnierzowi oddanie strzalu po wydaniu komendy. Nie wskazane jest oddawanie strzalu natychmiast po podniesieniu broni, winien poswiecic ok. 3 sekundy na wycelowanie. Podczas "strzalania bez rozkazu" nie bierzemy pod uwage zadnej KOLEJNOSCI. Strzelanie oddbywa sie az do wydania komendy "WSTRZYMAC OGIEN".

BACZNOŚĆ - komenda priorytetowa, jeśli żołnierz kuca po komendzie winien wstać.

Sekwencja "ogien zaporowy" lini/szeregu:
1.OGIEN ZAPOROWY od PRAWEJ/LEWEJ
Zolnierz jest informowany o tym iz ma oddac strzal z zastosowaniem ognia zaporowego od sprecyzowanej strony.
2.CEL
Zolnierz podniosi bron i mierzy nia w cel.
3.PAL/OGNIA
Pierwszy zolnierz od sprecyzowanej strony (od PRAWEJ/LEWEJ) oddaje strzal, nastepnie drugi, trzeci itd. Po przeladowaniu winien oddac nastepny strzal zachowujac KOLEJNOSC "ognia zaporowego" az do wydania komendy "PRZERWAC OGIEN".

Sekwencja "ogien zaporowy" w dwuszeregu:
1.OGIEŃ ZAPOROWY W DWUSZEREGU
Zolnierz jest informowany o tym iz ma oddac strzal z zastosowaniem ognia zaporowego.
2.CEL
Zolnierz podniosi bron i mierzy nia w cel.
3.PAL/OGNIA
Żołnierz po prawej stronie tylniego szeregu oddaje strzał, nastepnie każda kolejna osoba w tylnim szeregu po jego lewej. Kiedy ogień dojdzie do lewego końca tylniego szeregu strzał oddaje pierwsza osoba z lewej strony przedniego szeregu a następnie po kolei każda po jej prawej. Żołnierz zaczynajacy sekwencje ogień zaporowy po przeładowaniu winien natychmiast zacząć drugą fale ognia.


FORMACJE DEFILADOWE:
Sekwencja "salwa honorowa":
1.Do SALWY HONOROWEJ
Żołnierz przygotowuje się do wykonania salwy honorwej.
2.CEL
Żołnierz winien wycelować koło "1 celownik" nad poziom horyzontu (NIE W SAMO NIEBO 180 STOPNI DO GÓRY). [Przyp. autora: Przystawiamy paluszek wskazujący do górnej części celownika, następnie przesuwamy środek celownika do paluszka wskazującego]
3.OGNIA/PAL
Żołnierz oddaje strzał a następnie staje w pozycji "Na baczność" i czeka.
4.PRZEŁADOWAC BROŃ
sir Luca
sir Luca
Pułkownik
Pułkownik

Liczba postów : 219
Join date : 2011-07-06
Age : 37
Skąd : Łódź

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum